apostrof

Pınar Yar Gövsa ve Tuğrul Gövsa , kurucusu oldukları Gaeaforms markası için modern mobilyalar, motor kaskları, buz hokey sopaları , karbonfiber tedavi yatakları ve rüzgar gülü gibi bazı ürünleri tasarlamanın yanı sıra üreterek, 10 yılı aşkın süredir en gelişmiş teknoloji ve malzemelerle çalışıyorlar. GaeaForms’ un aynı zamanda bir alt kuruluşu olan, Lil’gaea fikri ilk kez Pınar’ın Lila isimli güzel bir kiza, anne olmasıyla doğdu. Koleksiyon, Lila’ nın İris isimli bebeğe abla olmasıyla eş zamanlı tamamlandı.Lila ve İrisin Alin adında bir kızkardeşleri daha oldu.

  STORY

Koleksiyon, bir karton kutunun basitliğinden ve bir çocuğun onu hayal gücü yüksek dünyasında nelere dönüştürebildiğinden esinlenerek “ Kahramanlar” dizisiyle ön plana çıkmaktadır. Lil’Gaea’ nın düşsel kahramanları küçük Lila’nın hayal dünyasında yarattığı masallara dayalı olarak oluşturulmuştur; hikaye zamanında kıvrılıp yatılabilecek bir tilki yatak, adeta bir  plaj havası veren kum havuzu , basit bir evin içine yığılabilecek bir kutu kütüphane, aya doğru uçmak için bir roket, uydurma bir çay partisinde ısırılabilecek devasa görünümlü bir makaron… Koleksiyon çocuklarımız için yaratıcı, oyuncu, sevimli , ve ikonik olan “ mutlu hikayeler “ yaratmakla ilgilidir.

Lil’ Gaea’nın odak noktası , bebeklikten çocukluğa ve gençlik dönemine adım attığı geçişlerdir. Tüm bu aşamalar, evinizi içtenlik ve tutkuyla dekore ederken, kullanıcı ve ürün arasında da duygusal bir bağ oluşturur. Ürünler, hoş, çekici ve eğlencelidir. Gaeaforms’ un aynı zamanda  bir alt kuruluşu olan, Lil’ Gaea tasarımları, hem çocuğun hem de anne babanın yaşam tarzlarına basit çözümler sunan,  doğal ve zamanı geçmeyen tasarımların, “ değer “ vurgusunu deneyim, eğlence ve öz kimlik olarak ortaya çıkaran koleksiyona aittir.

Biz, bir karton kutunun basitliği gibi hayal gücüne ilham verebilecek temiz ve düz hatlı grafiksel formlar tasarlıyoruz. ” Ufak “olan her şeyin hep çok güzel olduğunu biliyoruz ve bu güzelliği ince düşünülmüş detaylarımızda yansıttığımıza inanıyoruz. Düz ve minimal çizgimizde uyarlanabilir tasarımlara ve bulut kadar hafif ve pürüzsüz soft renklerin kullanımına ve uyarlanabilir olan tasarımlara sahibiz. Teknolojik açıdan gelişmiş olmalarının yanı sıra basit ve doğal malzemelerin ideal seçimi, Lil’ Gaea tasarımlarıyla uyum içinde sentezleniyor. Detaylar, ebeveynleri cezbeden , çocuklarda merak uyandıran tüm bu büyülü koleksiyonu ortaya çıkarıyor.

Teknolojik  olarak gelişmiş malzemeleri kullanmadaki tecrübeli yıllardan sonra , tasarımcılar , küçük Gaea koleksiyonlarıyla birlikte kendilerini yeniden doğanın içinde buldular. Malzemeler, ürünlerin göz önünde tutularak özenle seçilir. Malzemeler, masif ağaç  ve kontraplakdan kompozite çeşitlilik gösteriyor.  Kullanılan tüm boyalar sağlık sertifikalarına sahip, zehir içermeyen ve yanmaz özelliğe sahip boyalardır  ve tüm mobilyalarımız, ufaklıklarımız için el işçiliğiyle yapılmıştır.

Kullandığımız malzemeler ve teknolojiler,  öncelikle çocuklar için ve bunun paralelinde mobilyanın işlevselliği  açısından uygundur. Mobilyalarımızın çoğunda, ebeveynler,  demonte ürünleri demir parayla kolaylıkla kurulumunu yapabilsin diye, özellikle büyük başlı olarak tasarlanmış vidalar kullanıyoruz. Tasarlamış olduğumuz bu küçük detay, tüm koleksiyon için ikonik bir hale gelmiştir.